A matematikakör névadója városunk legnagyobb tudós szülöttje. Személyisége minden szempontból példakép lehet minden gyereknek.

A bicegő, gyengén látó gyerek tudásvágya, munkaszeretete, akaratereje, céltudatossága, kitartása, jósága ösztönző a diákok értelmi, érzelmi fejlődésére.

A matematikakör egy önkéntes alapon működő műhely, melyben a tehetség-felismerése és a tehetségfejlesztést magában foglaló pszichológiai és pedagógiai tevékenységeket szervezzük.

Tárgya a tehetség kibontakoztatása: a tehetség-felismerése, tulajdonságkörök meghatározása, a tehetségfejlesztést, a tehetséges tanulók iskolán kívüli nevelését, képzését jelenti.

A tehetséggondozás univerzális pedagógiai feladat volt mindig. Mivel valamennyi gyermekre és fiatalra irányul, ezért létesítettük több mint húsz évvel ezelőtt a marosvásárhelyi és környéki V-VIII. osztályos gyerekek Vályi Gyula matematikakörét. Nem a tehetség kiválasztása és különleges módszerekkel való óvása a probléma, hanem annak megtalálása és fejlesztése.

A „Vályis” diákok tudásvágy, tanári-, vagy szülői irányítás alapján jelentkeznek a matematikakörre.

A Vályi Gyula matematikakör tehetséggondozó tanárai önkéntessége, szakmai készsége, kreativitása, a tehetséges tanulóval való törődése alapján példakép kellene legyen minden pedagógusnak.

A köri tevékenységeket előzetes terv alapján, heti két-két órában tartjuk külön-külön minden osztálynak.

 

Az eltelt húsz évben összesen több mint 5000 óra köri tevékenységet szerveztünk.